Vaka: 21,747

İyileşen: 22,284

Vefat: 192

Vaka: 21,747

İyileşen: 22,284

Vefat: 192

13.46
15.26
17.91

...
Şehir Hakkında

Gezilecek Yerler

 

 • Pamukkale Travertenleri

Denizli ilinin sembolü haline gelmiştir ve Denizli için ayrı bir özelliği olan bu yer Denizli'ye bağlı ve şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde yer alan güzellik doğal bir harikadır.

Pamukkale Travertenleri'ne koronavirüs etkisi - SEYAHAT Haberleri
 • Antik Havuz

Antik Havuz Kleopatra Havuzu yaz aylarında oldukça ziyaretçi çeken ve Denizli gezilecek yerler listesinde yer alan güzel bir gezi noktasıdır. Bilinen M.S. 7. yüzyılda Pamukkale ve çevresinde meydana gelen deprem sonucu oluşmuştur. Pamukkale için önemli tarihi yerlerden biri olan havuzun zemininde yıkılmış olan agoranın sütunları yer almaktadır. Havuzun çevresinde ise antik kente gelenlerin şifa bulmak amacıyla kullandığı yaklaşık 15 hamam bulunmaktadır.

Pamukkale antik havuz - YouTube
 • Denizli UFO Müzesi

Denizli şehir merkezindedir. 2002 yılında İstanbul’da kurulmuş olan müze 2005 yılında Denizli’nin turistik faaliyetlerini geliştirmesi bakımından şehre taşınmıştır. Aynı zamanda müzenin dünyadaki 4. Uluslararası UFO Müzesi özelliğini taşıması önemli detaylardan bir tanesidir.

Funika Holding
 • Acıpayam Yazır Camii

Denizli Acıpayam İlçesi’ne bağlı Yazır Mahallesi’ndedir. 1801 yılında inşa edilen caminin banisi Ömer Efendi’dir. 13. yüzyıl cami mimarına sahip olan yapı ağaç direkli ibadet yeridir.

Yazır Camii - Acıpayam Belediyesi
 • Kaleiçi Çarşısı

Yaklaşık 8. yüzyıldan günümüze dek çarşı olarak kullanılan tarihi alışveriş yerlerinden biridir. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu restorasyon çalışmaları sayesinde günümüzdeki haline kavuşmuştur. Çarşıdaki batı surları yenilenip traverten taşlarla örülmüştür.

Kaleiçi Çarşısı | Denizli Life
 • Bağbaşı Teleferiği

Denizli Bağbaşı Kent Ormanı ile Bağbaşı Yaylaları arasında yayla turizmini arttırmak için oluşturulmuştur. 6 dakikalık süre içerisinde 300 metre yükseklikten 1400 metre yüksekliğe çıkılabilmektedir. Teleferikte 24 kabin bulunmaktadır. Bir saatte 1000 yolcu taşınabilmektedir.

Denizli Teleferik
 • Çivril Dedeköy Camii

Tek kubbeli olarak inşa edilmiştir. Caminin inşa tarihi kesin olarak bilinememekle beraber 13.yüzyıl Beylikler Devri’ne ait olduğu mimari özelliklerinden anlaşılmaktadır.

DEDEKÖY CAMİİ
 • Laodikya Antik Kenti

Denizli merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta olup küçük bir antik kent özelliğini taşımaktadır. Seleukos Kralı II. Antiokhos M.Ö. 2. yüzyılda eşi Laodike adına yaptırmıştır. Hıristiyanlık tarihi için de oldukça önemli bir kutsal yapı olarak sayılmaktadır.

Laodikya Antik Kenti'nde 1750 yıllık freskli travertenler ayağa kaldırıldı
 • Hierapolis Antik Kenti

Önemli kültürel miraslardan biridir. Denizli’de gezilecek yerler listesinde dünya çapında bir öneme sahip olan bu bölge Hierapolis Antik Kenti Unesco Dünya Mirası Listesi’ndedir. Kutsal Kent olarak adlandırılan antik bölgede dini yapılar ve tapınaklar dikkati çekmektedir. Hierapolis, Geç Helenistik ve Erken Hıristiyanlık Dönemi’nde aktif olarak kullanılmıştır.

Hierapolis Antik Kenti | | Arkeogezgin
 • Güney Şelalesi

Denizli Güney İlçesi’ndedir. Şelale ve çevresi birinci dereceden SİT alanıdır. 20 metre yükseklikten dökülen şelale eşsiz doğal güzelliğe neden olmaktadır. Şelale suyunun kalkerli olması şelale yatağında kalker basamaklarının oluşmasına neden olmuştur.

Güney Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Güney Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)
 • Keloğlan Mağarası

Türkiye’nin turistik faaliyetlere açık olan 14 mağarasından bir tanesidir. 6 metre yükseklikteki mağarada 145 metrelik gezinti yoluna sahiptir. Oluşumunun tarihi yaklaşık binlerce yıla dayanan doğal güzellikte damlayan kireçli sular sarkıt ve dikitler oluşturmuştur.

Keloğlan Mağarası Nerededir? Keloğlan Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)
 • Tripolis Antik Kenti

Denizli Buldan'a bağlıdır. Lidyalılar tarafından kurulduğu tahmin edilen antik kentte Lidyalılara ait kalıntı bulunmamaktadır. Tripolis içerisinde tiyatro, Tripolis hamamı, Nekropol kalıntıları ve kale ile surları yer almaktadır. Apollonia olarak anılan Tripolis Antik Kenti birçok deprem ve savaş atlatmasına rağmen kalıntılarla günümüze dek gelmeyi başarmıştır.

Tripolis Antik Kenti'nde 2 bin yıllık sokak bulundu - Turizm Günlüğü
 • Karahayıt Kaplıcaları

Denizli merkezine yaklaşık 55 km uzaklıktadır. Karahayıt, sıcaklık oranı oldukça yüksek olan ve termal yerler bölgesi içinde yer alan şelale kaynak suları bakımından oldukça meşhur şifa kaynağıdır.

Kırmızı sudan gelen şifa - İzmir Dergisi - Yaşasın Dergicilik
 • Yeşildere Şelalesi

Denizli merkezine yaklaşık 67 km uzaklıktadır. Halk arasında “Ağlayan Kaya” olarak da anılan şelale oldukça güzel ve eşsiz bir doğal güzelliğin tam ortasındadır.

Yeşildere Şelalesi ve Ağlayan Kaya : Nerede? Hocanın Yeri | Şelaleler, Seyahat rehberi, Geziler
 • Honaz Dağı Milli Parkı

Denizli merkezine yaklaşık 25 km uzaklıktadır. Honaz Dağı Ege Bölgesi’nin en yüksek bölgesindedir. Denizli Jeolojik özellikleri, bitki ve hayvan çeşitliliği sebebiyle oldukça dikkat çeken bir yerdir.

Ege'nin Çatısı; Honaz Dağı Milli Parkı - Seyahat Haberleri
 • Akhan Kervansarayı

Denizli merkezine yaklaşık 45 km uzaklıktadır. Kervansaray Anadolu Selçukluları Dönemi’nden günümüze dek ayakta kalmayı başarabilmiştir. Küçük ancak ilgi çekici bir yapıdır.

Akhan Kervansarayı iç mekan - Akhan Kervansaray, Denizli Resmi - Tripadvisor
 • Buldan Evleri

Denizli merkezine yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Buldan Yöresinin mimari özelliklerini taşıyan tarihi yapılar oldukça samimi ve şirin bir görünüme sahiptir. 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı olarak koruma altındadır.

Tarihi Buldan Evleri yeniden ayağa kalktı
 • Kaklık Mağarası

Kaklık Mağarası, Denizli il merkezine 30 km uzaklıkla ve Honaz ilçesinde bulunmaktadır. Denizli gezilecek yerler listesi içerisinde yer alan bir diğer alandır. Mağara içinde birçok termal su gölü vardır. Bu termal su başta cilt problemleri olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Su renksiz, temiz bir özelliğe sahiptir. Su içerisinde bol miktarda kükürt vardır. Mağara çevresinde gezilecek yerler mevcuttur.

Kaklık Mağarası Gezi Rehberi : Nerede ve Giriş Ücreti ile Hakkında Bilgiler